Skip to content

CMC Marine Stabilis Electra

BTS Marin

Dünyadaki ilk elektrikli fin stabilizer olan Stabilis Electra'nın üretimine 2008 yılında başlanmıştır.

Az yer kaplaması, sessiz çalışması, montajının kolayca yapılabilmesi ve bakım-tutum maliyetlerinin düşüklüğü ile Stabilis Electra satışa sunulduğu ilk günden kısa bir süre sonra seri ve butik yat
üreticilerinin öncelikli tercihi olmuştur.

Konusunda uzman ve farklı disiplinlerde eğitim almış, tecrübeli, meraklı, araştıran ve mesleğine aşık insanların bir arada olduğu CMC Marin; Stabilis Electra‘nın performansını ilk montajından (2008) bugüne dek tüm yatlarda takip etmiş ve sürekli biriktirdiği verilerle sistemlerini sürekli geliştirerek kalıcı olmayı ve sürdürülebilir başarıyı hedeflemiştir.

Bu sebeple AR-GE bütçeleri daima yüksek tutulmuş kullanıcıların taleplerine hem kullanım hem de satış sonrası hizmet anlamında cevap verebilen bir şirket yapısı kurulmuştur.

Stabilis Electra 24 – 80 mt arası yatlarda 0,8m2 ‘den 5,5 m2’ ye kadar fin kanatları ve bunlara uygun aktüatörlerle kombine ederek kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Sistemler 230VAC 1ph 50Hz, 208VAC 3 ph 60Hz, 230VAC 3 ph 50Hz, 400 VAC 3 ph 50 Hz, 440 VAC 3ph 60 Hz elektrik beslemesiyle çalışmakla beraber gövde malzemesi GRP, ahşap, alüminyum ve çelik teknelere montajı uygundur.

Stabilis Electra ürün grubu iki kategoriden oluşmaktadır.

Long Range (LR)

Yarı deplasman ve deplasman tekneler için üretilmiştir. LR 70, LR 90, LR 150,  LR 200 ve LR 250 olmak üzere beş farklı büyüklükte imal edilen ürün 20-60 metre boy aralığındaki teknelerde kullanılmaktadır. Daha yüksek tork gücü sunmasıyla 5 m2’den büyük fin kanatlarıyla uyumludur.

High Speed (HS)

Stabilis Electra Sistemi’nin 24 knot’tan fazla hız yapan planning (kayıcı) tekneler için yenilenmiş versiyonudur. Boyları 20-50 mt boy arasında değişen yatlarda kullanılmaktadır. Daha verimli hale getirelen fin kanadı tasarımı, performansı artırırken direnci de azaltıyor. Tüm bunlar oldukça hafif bir mekanik ve elektrik altyapısıyla mümkün olabiliyor.

Waveless

Boyları 32 mt’ye kadar olan, kayıcı, yarı deplasman ve deplasman tekneleri için üretildi. Özellikle inşa edilmiş ancak stabilizer için mobilya nedeniyle kısıtlı hacim sunan yerlerde kompak boyutları, üstün performansı, sessizliği hızlı montaj imkanıyla yatınızın konforunu hissedilir derecede arttırarak yüzünüzü gülümsetecek. www.wavelessmarine.com 

stabiliselectra
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.